کرایولیپولیز چیست؟

اضافه وزن و چاقی یکی از معضل‌های مهم بسیاری از افراد است و هر روز افراد بیشتری دچار اضافه وزن می‌شوند. بیشتر افراد برای رفع اضافه وزن خود از روش‌هایی همچون ورزش، جراحی و رویه‌های درمانی استفاده می‌کنند. یکی از رویه‌های درمانی مناسب کرایولیپولیز یا لاغری موضعی نام دارد. در درمان با کرایولیپولیز هیچگونه جراحی خاصی وجود ندارد و از طریق کاهش دما و انجماد، چربی بیمار کاهش پیدا می‌کند. در بخش زیر اشاره کاملی به درمان به کرایولیپولیز می‌شود.

 

کرایولیپولیز چیست؟

در ابتدا نیاز است بدانید که کلمه کرایولیپولیز از فریز کردن چربی یا انجماد چربی آمده است. در این روش پزشک تلاش می‌کند که با روش‌های غیر جراحی، رسوبات چربی در نقاط مختلف بدن را کاهش بدهد تا میزان برآمدگی‌های بدن کمتر شود. این روش درمانی عموما با نام CoolSculpting شناخته می‌شود که به راحتی در کلینیک طب سوزنی دکتر منوچهر امینی قابل انجام است. البته باید بدانید که از این روش تنها بر روی چربی‌های سطحی استفاده می‌شود و نمی‌توان چربی‌های گسترده را درمان کرد. عموما فریز کردن چربی در نواحی چانه، بازو، قسمت‌های خارجی ران و شکم انجام می‌شود.

 

 

روش انجام کرایولیپولیز

برای انجام کرایولیپولیز ابتدا نیاز به یک پزشک معتبر دارید که می‌توانید از کلینیک طب سوزنی دکتر منوچهر امینی بهره ببرید. پزشک در ابتدا به صورت سرپایی بدن شما را بررسی می‌کند و تمام نواحی مورد نیاز برای کرایولیپولیز را با نشانگر مشخص می‌کند. تمام نواحی مشخص شده توسط یک ژل خاص پوشیده می‌شوند تا پزشک بتواند دستگاه اپلیکاتور را بر روی پوست قرار بدهد. به وسیله اپلیکاتور، سلول‌های چربی در زیر پوست منجمد می‌شوند. بیمار در حین فرایند کرایولیپولیز احساساتی همچون مکش، سرما و درد کم را بر روی پوست خود احساس می‌کند که بعد از ده الی پانزده دقیقه نشانه‌های این عوارض کمتر می‌شود.

درمان با کرایولیپولیز

معمولا فریز کردن چربی تا یک ساعت طول می‌کشد و بعد از آن پروسه تمام می‌شود. پزشک زمانی که اپلیکاتور را از پوست شما جدا کرد، آن نواحی را ماساژ می‌دهد تا سلول‌های چربی به سرعت تجزیه شوند. سلول‌های چربی را می‌توان از طریق سرما از بین برد که توسط ماکروفاژها انجام می‌شود. گلبول‌های سفیدی به نام ماکروفاژ در بدن وجود دارند که هرموقع سلول چربی مرده‌ای در بدن ایجاد شود، به آن بخش رفته و باعث از بین رفتن سلول‌های چربی می‌شوند. نتیجه درمان با کرایولیپولیز را می‌توان پس از دو ماه به طور کامل مشاهده کرد. بخش زیادی از چربی مشخص شده در سه هفته اول از بین می‌رود و بدن بعد از دو ماه به فرم ایده آل‌تری می‌رسد.

 

مزایای درمان با کرایولیپولیز

با جستجوی ساده در اینترنت می‌توان به روش‌های لاغری مختلفی دست پیدا کرد. مشکلی که بسیاری از این روش‌ها به همراه دارند، جراحی‌های سخت، دوره نقاهت طولانی و تغییرات عمده در بدن می‌باشد. درمان با کرایولیپولیز سرپا و ساده است و بیماری نیازی به بیهوشی هم ندارد. در بخش زیر به برخی از مزایای کرایولیپولیز اشاره می‌شود:

  • درمان با کرایولیپولیز کم خطر است و هیچگونه برشی بر روی بدن ایجاد نمی‌شود.
  • بیماران هیچگونه بیهوشی یا بی‌حسی دریافت نمی‌کنند. کرایولیپولیز دردی به همراه ندارد و تنها کمی سرما و احساس گزگز بر روی پوست‌تان احساس می‌کنید.
  • درمان با کرایولیپولیز دوره نقاهت ندارد. افراد بعد از انجام کرایولیپولیز می‌توانند امور روزانه خود را به راحتی انجام بدهند.
  • فرایند کرایولیپولیز به گونه‌ای است که هیچ آسیبی به رگ‌های زیر پوست یا ماهیچه‌ها وارد نمی‌شود. تنها تاثیر کرایولیپولیز بر روی سلول‌های چربی زیر پوست می‌باشد.
  • در برخی از روش‌ها امکان بازگشت مجدد چربی وجود دارد. در کرایولیپولیز، سلول‌های مرده چربی برای همیشه از بین می‌روند.

لاغری موضعی

با توجه به مزایای کرایولیپولیز می‌توان گفت که درمان با کرایولیپولیز یکی از بهترین رویه‌های فعلی برای رفع اضافه وزن می‌باشد. کرایولیپولیز عوارض بسیار کمی برای بدن دارد و می‌توانید این روش را به راحتی در کلینیک طب سوزنی دکتر منوچهر امینی انجام بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *